Kanaalzwemteam IJsselmeerbikkels is klaar om de grote oversteek van Dover naar Frankrijk te gaan maken. De kwalificaties zijn gedaan. De "pilot" is geboekt (dé topper: Michael Oram van de CS&PF!) en er is vanavond in de nacht geoefend op Spaarnwoude. Het team is er klaar voor. De oversteek staat gepland rond 1 september. Dat kan een dagje eerder zijn maar ook een paar dagen later.
Het team krijgt vanaf de 27e (wanneer er regelmatig gebeld wordt met met Folkstone, de thuishaven van de Gallivant van Michael Oram) te horen of er gestart kan worden of dat de start uitgesteld wordt als gevolg van de weersomstandigheden. Het team heeft de tweede positie in het tij, maar de eerste positie wil graag bij springtij een poging wagen. Gewaagd! Kennelijk iemand die op zoek is naar een extra uitdaging.
Het team reist simpelweg met auto's naar Dover, neemt mogelijk een overnachting, "doet zijn dingetje" en rijdt daarna weer terug naar huis.
De IJsselmeerbikkels bestaan uit zwemmers die allen hun kwaliteiten hebben bewezen in het IJsselmeer (IJsselmeerzwemmarathon, Brakeboerbokaal of Ter Rede van Hoorn). In volgorde van start vanuit Dover zijn dat: Richard Broer, Hans-Peter Hartog, Ralf van der Poel, Ron van der Harst, Roel de Hoop en Marcel van der Togt. De reservezwemmer is camaraman namens TV West, Martijn Wütz.
Op de blog van de IJsselmeerbikkels zijn hun vorderingen te volgen.